Ďalšie články

Ako na perfektný instagramový príspevok? Nový prieskum ukázal, čo funguje najlepšie

Tento rok jednoznačne patril Instagramu. Tento mladší brat Facebooku v septembri prekročil hranicu miliardy používateľov. A vôbec to nevyzerá tak, že by sa mal tento nárast spomaľovať alebo zastaviť. Rovnako rýchlym zmenám podliehajú aj funkcie a aktualizácie tejto aplikácie.

Autorizácia a autentifikácia v modernom webovom priestore

Povedzme, že nás už prestalo baviť odsýpanie jednej mikro sajty za druhou. A skúsme pripustiť, že nás už unavuje nekonečný komfort frontendovej slobody od Wordpressu a jemu podobných robustných CMS riešení. Odrazu sa ocitáme zoči-voči krutej realite, v ktorej slovo Frontend podlieha slovu Backend, s ktorým sme si doteraz nemuseli lámať hlavu. “Ale ja si aj tak chcem napísať svoj web (s AUTH prvkami) od piky a sám!” zakričal by, mnou vymyslený, Jožko, ktorý sedí v poslednej, tiež vymyslenej, lavici vo vymyslenej vzdelávacej inštitúcii. Tak si teda bez okolkov skúsme, keď nie pre nás, tak pre Jožka, povedať viac.

Ako publikovať package do npm

npm (node package manager) je nástroj, ktorý pozná snáď každý frontend developer. Tí, ktorí npm nepoznajú, si ho môžu predstaviť ako register (databázu), ktorý využívajú milióny developerov na zdieľanie a používanie packages (balíčkov alebo modulov). Na nasledujúcich riadkoch si ukážeme, ako okrem využívania npm vieme do tejto databázy prispieť.