Megabooks
Logo, Design, E-shop
Spoločnosť MEGABOOKS SK prevádzkuje okrem obľúbenej siete kníhkupectiev Oxford bookshop aj eshop s najväčšou databázou cudzojazyčnej literatúry na Slovensku. Práve ten zverili kompletne do našich rúk.
Spoločnosť MEGABOOKS SK prevádzkuje okrem obľúbenej siete kníhkupectiev Oxford bookshop aj eshop s najväčšou databázou cudzojazyčnej literatúry na Slovensku. Práve ten zverili kompletne do našich rúk.

Logo

Pri tvorbe loga sme vychádzali zo začiatočného písmena, ktoré v kombinácii s písmenom M vytvárajú podobu otvorenej knihy. Jemné, decentné logo dopĺňa zvolené písmo, ktoré pôsobí moderne a zároveň intelektuálne na zákazníkov a čitateľov v jednej osobe.

Oxford bookshop

Logotyp je vytvorený tak, že reprezentuje web a zároveň kamennú predajňu. Na obrázku nižšie je znázornená ukážka použitia loga na lightboxe.

Farebná paleta

V prípade farebnosti webovej stránky sme vychádzali zo zaužívaných farebných spojení, ktoré sa rozšírili o ladiace odtiene a gradienty.

Úvodná stránka

Nakoľko megabooks.sk ponúka tituly rôznym segmentom zákazníkov od študentov po knihkupectvá, bolo potrebné prispôsobiť jednotlivý obsah a ponuku pre každý z nich. To sa podarilo dosiahnuť aj vďaka vizuálne odlišnému dizajnu a zobrazovaniu relevantných informácii osobitne pre každú skupinu.

Vyhľadávanie

Nosným prvkom je vyhľadávanie, vďaka ktorému je možné za krátky okamih listovať výsledkami v niekoľko miliónovej databáze titulov, ich autorov, či edíciach. Pokiaľ neviete presný názov, či autora, môžete využiť prehľadný katalóg kníh rozdelený podľa jazyku a knižnej klasifikácie až do najmenšieho detailu vetvenia štruktúry. Ak by ani to nepostačovalo, je tu možnosť využiť rozšírené vyhľadávanie, či osloviť priamo obchodníka s dopytom na knihu prostredníctvom formulára.

Detail produktu

Technické pozadie eshopu s takým vysokým počtom titulov bol rovnako zaujímavý oriešok. Využíva sa hneď dvojica databáz a k nim treba spomenúť aj napojenie na tretiu účtovno-skladovú jednotku, vďaka ktorej máte k dispozícií napr. aj fyzickú dostupnosť na predajniach. Samozrejmosťou sú viaceré platobné brány, rôzne formy zliav a akciových ponúk, či specializovaný vernostný program pre školy.

Segment Kníhkupectvá
Segment Školy

Záver

Megabooks je pre nás výnimočný klient, ktorý sa spolu s nami snaží posúvať úroveň online predaju kníh na novú úroveň, a preto sa máte na čo tešiť aj do budúcnosti. A už iba jedna drobnosť ... veľmi podobný, no predsa len v mnohých aspektoch rozdielny eshop nájdete aj na českom internete, konkrétne www.megabooks.cz.